Tipy a nápady pre domácnosť

Originálne riešenia pre vašu záhradu

Približný čas čítania: 4 minút

Jar je čas, kedy naša potreba zveľaďovať svoje okolie, naberá na sile a odhodlaní. Prvá v hľadáčiku je zvyčajne záhrada (resp. terasa/loggia), ktorá doslova láka k pobytu na čerstvom vzduchu. Ak vyhľadávate kreatívne riešenia, ktoré dodajú šmrnc „bežným“ veciam, tak ste na správnom mieste v správny čas.

Nápady sú určene ženám ako aj mužom (za potešenie manželky sú body navyše) a na svoje si prídu aj deti.

Cedník v hlavnej úlohe

Riešenie určené nielen pre záhradu.

Ak vám nevyhovuje farebné prevedenie vášho cedníka, jednoducho ho nastriekajte vhodným farebným sprejom, podľa vášho vkusu (alebo nálady) → vnútro vysteľte fóliou, ktorá zabráni úniku vody pri polievaní, alebo do cedníka vložte misku, ktorej okraje doňho nenápadne zapadnú → kvietky, ktoré ste vybrali zasaďte do zeminy, pričom vo finále vyzerá krásne aj mix viacerých druhov → uchyťte cedník po bokoch motúzom a zaveste na háčik, ktorý ste si predpripravili na vhodnom mieste.

Svieť svetielko, svieť 

Toto jednoduché, ale efektné riešenie vás (a aj vaše budúce návštevy) zaručene chytí za srdce. Ako na to?

Vyčistite (zvnútra i zvonku) krhlu, ktorú plánujete použiť. Farebné prevedenie, v tomto prípade netreba riešiť, ale ak to váš estetický duch žiada, nech sa páči → Dnu vložte malé LED svetielka na baterky (predtým vyskúšajte či fungujú), ktoré prestrčíte cez polievací nadstavec → odporúčame otvor na krhle zabezpečiť pred prienikom vody, aby nenatiekla do bateriek  (alebo ich zvnútra pripevnite tak, aby do kontaktu s vodou neprišli)→ krhlu zaveste na predpripravený háčik (na voľne stojaci stojan, stenu) tak, aby svietiaca sprcha pokrývala kvetinový záhon, ktorý ste si vybrali.

BONUSOVÝ TIP PRE VÁS: LED svetielka viete nahradiť aj kryštálmi, ktoré len prestrčíte cez polievací nadstavec. Nakoľko nemáte vnútri krhly baterky, nemusíte riešiť prekrytie otvoru. Hra svetla pri dopade slnečných lúčov na kryštály bude pastvou pre oči.

Rozliate „mlieko“

Nádherne jednoduchá realizácia, ktorá vyčarí úsmev na tvári a dodá punc originálnosti vašej záhrade.

Postačí vám na to stará konvička na mlieko, ktorú z vnútra vyložte kameňmi, aby ste zabránili prípadnému úrazu pri silnejšom vetre.  Zakúpené biele kvety nasaďte  tesne vedľa seba tak, aby evokovali efekt rozliateho mlieka. A je hotovo.

Malý kúsok raja, ktorý poteší aj Kaja

Máte v záhrade miesto, ktoré si pýta vašu pozornosť? Využite prírodné materiály, aby ste nevýraznému priestoru vdýchli nový život. Budete potrebovať zeminu, kamene (čím viac druhov, tým lepšie), štrk/drť a kvety podľa vášho vkusu (skalničky alebo letničky). Lampášiky visiace zo stromu tomu dodajú tu správnu atmosféru.

Tip: Ak ste zručný majster, zakomponujte do realizácie aj LED podsvietenie, ktoré tomu dodá úplne iný rozmer.

Kufrík, ktorý ukrýval svetrík

… a od teraz je to už len miesto pre kvety.

Starý kufor zvnútra ošetrite pred hroziacimi plesňami, aby ste čoskoro neohŕňali nos nad nevábnym vzhľadom. Spodnú časť vysteľte hrubšou fóliou. Je na vás či kvety vydekorujete priamo s kvetináčmi alebo ich zasadíte priamo do zeminy v kufri. Hlavne nešetrite farbami a množstvom kvetov. Zabezpečte kufor tak, aby ho silnejší vietor nezatvoril a nezničil tak kvety.

PRE DETSKÉ RUČIČKY

Lienka koľkobodková? 

Túto kreatívnu výzvu, zvládnu aj deti, preto ich neváhajte zapojiť do práce.

Golfové loptičky rovnomerne ošmirgľujte → nastriekajte  podkladovým sprejom (primer), aby farba lepšie držala → naneste najskôr červenú farbu a po zaschnutí doťuknite detaily čiernou farbou → na záver svoje dielo nalakujte, aby mu neublížil jarný dážď.

Menovky na bylinky

Bylinky – liečivá sila prírody, ktorá dodáva chuť našim jedlám, potešenie našim čuchovým zmyslom a zdravie nášmu telu. Máme pre vás hneď niekoľko krásnych inšpirácii, ako si tie svoje bylinky môžete „označkovať“ a zároveň vydekorovať.

Využite ľubovoľný materiál, ktorý máte aktuálne k dispozícii. Môžu to byť napríklad paličky od nanukov, okruhliaky, korky od vína (nie sme rasisti, môže byť z bieleho/ružového/červeného) alebo deťmi obľúbené slané cesto. Fantázii sa medze nekladú.

My v Staveo.sk sa už teraz veľmi tešíme na fotografie vašich realizácii. Prajeme veľa trpezlivosti a radosti.